Anasayfa ≈≈≈ Eğitim ≈≈≈ Kitaplar ≈≈≈ Haber ≈≈≈ Ziyaretçi Defteri ≈≈≈ İletişim

13 Mayıs 2010

DNS Nasıl Değiştirilir?

Siteyi takip edenler iyi bilir, videolarımı genellikle Youtube'a koyarım. Ancak siteye giren arkadaşlar "Neden bu videoları izleyemiyoruz?" diye şikayette bulunuyorlar. Bu nedenle; "Bir sitedeki videoları nasıl izleyebilirsiniz?", "Yasaklı olan sitelere -Youtube dahil- nasıl girebilirsiniz?" gibi soruları bu yazımda yanıtlamaya çalışacağım.
Bildiğiniz üzere Youtube bayağı bir süredir kapalı. Ancak DNS Ayarlarınızı değiştirerek açıkmış gibi Youtube ve kapalı olan birçok siteye girebilirsiniz.
Hazırsanız başlıyoruz.

1. Yöntem
İşletim sisteminizin özelliğine bağlı olarak "Yerel Ağ Bağlantısı"nı açıp DNS ayarlarınızı: "8.8.4.4 ve 8.8.8.8" yapabilirsiniz.

2. Yöntem
Aşağıdaki dosyayı indirin ve bir yere çıkartın. İçerisinde bulunan "DnsJumper" dosyasına tıklayın.
Açılan kutuda "DNS Sunucusu Seçin" altındaki yeri tıklayıp, Google DNS'yi tıklayın. Daha sonra sol taraftaki menüden "Kaydet Uygulaya" tıklayın. Ayrıca bu dosya sayesinde en hızlı DNS'yi ayarlayabilirsiniz.Yöntemler birbirinden bağımsızdır. Sadece birini uygulamanız yeterlidir. 
Bundan sonra yasaklı sitelere girebilir ve Youtube'dan video izleme keyfine varabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Yorumlarınız hakaret, küfür içermemeli; aşağılayıcı, küçük düşürücü, alaya alıcı tavırda ya da bozuk söyleyişe sahip olmamalıdır.