Anasayfa ≈≈≈ Eğitim ≈≈≈ Kitaplar ≈≈≈ Haber ≈≈≈ Ziyaretçi Defteri ≈≈≈ İletişim

01 Ekim 2008

Sinemalarda Bu Hafta: Vol. İ Wall-E

Film iki robotun aşkını anlatan bir çizgi sineması. Biri teknolojinin son harikası, diğeri ise çok geride kalmış bir makina. Ancak çok şirin. Filimde verilen mesaj çok güzel, ancak biraz sıkıştırılmış bir şekilde veriliyor. Bu amerikan sinemasını anlamıyorum. Bütün filmlerinde aşkı anlatmak için gereksiz bir şekide yağmur altında bekleyen aşıklar vb. yapmacık şeylere giriyorlar. Bunlara girmeseler verilen mesaj çok daha iyi bir şekilde verilebilirdi. Sinemalar.com puanı 6.1, imdb puanı 8.7 ve yönetmeni: Andrew Stanton


Filmin Özeti:


Dünya gezegenini terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde programlandığı işle (çöp tasnifiyle) uğraşan robot WALL-E, günün birinde EVE adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır.

WALL-E’nin elinde gezegenin geleceğinin anahtarının olduğunu keşfeden EVE, artık başka bir gezegende yaşayan ve dünyaya güvenlik içinde geri dönüş haberini heyecanla beklemekte olan insanlara bu bilgiyi rapor etmek için müthiş bir uzay yolculuğuna çıkar. Ancak WALL-E’ de boş durmamış, çok beğendiği EVE’in peşine takılarak onunla birlikte galaksiye açılmıştır. Beyazperdedeki gelmiş geçmiş en heyecan verici ve en yaratıcı komedi macerası böylece başlar.

Geleceğin daha önce hiç hayal edilmemiş vizyonlarını içeren bu filmde  WALL-E’ye, aralarında bir hamamböceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluğun da yer aldığı birbirinden ilginç karakterler eşlik eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Yorumlarınız hakaret, küfür içermemeli; aşağılayıcı, küçük düşürücü, alaya alıcı tavırda ya da bozuk söyleyişe sahip olmamalıdır.