Anasayfa ≈≈≈ Eğitim ≈≈≈ Kitaplar ≈≈≈ Haber ≈≈≈ Ziyaretçi Defteri ≈≈≈ İletişim

06 Ağustos 2008

Sinemalarda Bu Hafta - BATMAN KARA ŞÖVALYE

Bildiğimiz Batman filmlerinin benzeri demek isterdim, ama değil. Çünkü aynısı. Sanki eski filmlerden bölümleri alıp birleştirmişler ve bu flm çıkmış ortaya. Normalde film güzel olunca tanıtımını yapardım, ancak ilginç olan imdb puanı 9.5 olması. Sinemalar.com puanı 7.2. Buda Türk izleyicisinin bu filmi sevmediğini ortaya koyuyor. Christian Bale'nın filmde rol alması ve Joker karakterinin sağlamlığı filmi izlenebilir kılıyor.
Filmin Özeti:

'The Dark Knight' da, Batman suça karşı savaşını daha da ileriye götürüyor: Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımlarıyla, Batman, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye girişir. Bu ortaklığın etkili olduğu açıktır, ama ekip kısa süre sonra kendilerini, Joker olarak bilinen ve Gotham şehri sakinlerini daha önce de dehşete boğmuş olan suç dehasının yarattığı karmaşanın ortasında bulurlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Yorumlarınız hakaret, küfür içermemeli; aşağılayıcı, küçük düşürücü, alaya alıcı tavırda ya da bozuk söyleyişe sahip olmamalıdır.